Jakie są objawy toksycznego związku?

689

Każdy, kto żyje w normalnym świecie wie jak to jest – niestety ale życie łatwe nie jest, często stara się nam dokopać kiedy tylko może. Nie inaczej jest w sprawach sercowych, czasem na naszej drodze życiowej pojawia się toksyczna osoba, która jakby tak nie patrząc, nie powinna wcale tam być, ale jednak jakoś się tak stało, że teraz jesteśmy razem – i nie wiemy teraz co z tym zrobić, czy jesteśmy w toksycznym związku, czy też nie – czy po prostu przechodzimy ,,ciężki okres” – jakie więc są objawy toksycznego związku?

Jakie są objawy toksycznego związku?

Co cechuje osoby które ,,chciały dobrze” dla drugiej osoby w toksycznym związku?

Ludzie, którzy kochają ,,za bardzo”, prawie zawsze wychowywały się w rodzinach, w których nie otrzymały potrzebnego im wsparcia, zrozumienia oraz czułości. Nie zaznały prawdziwej troski, dlatego teraz usiłują odrobić te zaległości, stając się czyimś opiekunem. Brakowało im wzorców prawidłowych relacji miedzy kobietą a mężczyzną. W toksyczny związek wchodzą osoby, które nie dostały w dzieciństwie odpowiedniej bazy emocjonalnej. Nie czuły się ważne. Dlatego nie wiedzą, że mają prawo do poczucia bezpieczeństwa i bezwarunkowej akceptacji.

Wyszły z domu z olbrzymim głodem miłości, a ich związki są sposobem na jego zaspokojenie, ponieważ w dzieciństwie musiały zaakceptować brak ciepła i troski, teraz silnie pociągają ich osoby niezaradne, dlatego też często wybierają na swych partnerów osoby słabe lub też emocjonalnie zdystansowane, bo mają nadzieję, że tym razem swoją miłością i poświęceniem odmienią rzeczywistość. Zrobią wszystko, aby związek przetrwał, ponieważ bardzo boją się opuszczenia i samotności, których doświadczyły już w domu rodzinnym.

Nisko siebie cenią i nie wierzą, że zasługują na szczęście. Z tego powodu długo znoszą złe traktowanie i obwiniają siebie za wszystkie problemy w toksycznym związku.

Jakie są objawy toksycznego związku?

  • Kłamstwa
  • Szantaż emocjonalny
  • Wyzwiska
  • Samotność
  • Przemoc fizyczna
  • Obwinianie
  • Wrogość
  • Pogarda