Czy randka powinna zakończyć się seksem?

86

Wiele osób kocha randkowanie. Nie każdy jednak potrafi przyznać, że pragnie, aby randka zakończyła się seksem. Niektórzy zastanawiają się nad tym, czy aby nie ma w tym nic złego. Dobrze byłoby zatem dowiedzieć się, jak to jest z tym seksem na pierwszej randce. Warto także mieć świadomość tego, w jaki sposób przygotować się do spotkania, jeżeli liczy się na to, że będzie miało ono finał w łóżku. 

Dlaczego seks na randce to nic złego?

Jak już zaznaczono na wstępie, niektórym wydaje się, że seks na randce, zwłaszcza jeśli jest to pierwsza randka, jest czymś czego należy się wystrzegać. Najwięcej obaw związanych z finałem randki w łóżku mają przedstawicielki płci pięknej. Boimy się tego, że zostaniemy uznane za łatwe, a obiekt naszych westchnień szybko straci zainteresowanie nami. Nic jednak bardziej mylnego! Jeżeli osoba, z którą się spotykamy jest mądra i naprawdę warta zachodu, będzie wiedziała, że sex spotkanie to absolutnie nic złego. Podczas seksu wydzielają się przecież hormony szczęścia, a także oksytocyna, która jest hormonem przywiązania. Jeżeli zatem poznamy interesującą osobę, z którą będziemy chcieli kontynuować znajomość, seks tylko nam to ułatwi! Jeśli jednak zdecydujemy się pozostać wyłącznie przy niezobowiązujących stosunkach seksualnych, nie ma w tym nic złego. Dostarczymy sobie wzajemnej rozkoszy cielesnej, której każdy z nas potrzebuje. 

Co zrobić, aby czuć się pewnie na spotkaniu?

Jeżeli liczymy się z tym, że randka może mieć swój finał w łóżku, możemy podchodzić do spotkania nieco niepewnie. Im większe są oczekiwania, tym większy stres. Nie zawsze wiemy również, czy druga strona będzie miała ochotę na to samo co my. Sex randki wymagają zaś obydwu osób. Dobrze będzie więc podejść do spotkania na luzie. Nie wywierajmy presji ani na sobie, ani też na naszym towarzyszu bądź towarzyszce. Dajmy ponieść się chwili i korzystajmy z okazji, które się nadarzają. Jeżeli jednak nie wszystko ułoży się po naszej myśli, nie złośćmy się na siebie. Nie każda randka jest udana i nie ma w tym oczywiście niczego niewłaściwego.

Jak przygotować się do finału randki w łóżku?

Jeżeli marzy nam się randka zakończona seksem, musimy odpowiednio się do niej przygotować. Na pewno warto zadbać o swobodny ubiór, w tym o bieliznę, której nie będziemy się wstydzić. Na tym oczywiście nie koniec. Postarajmy się użyć ulubionego balsamu oraz perfum. Dzięki temu będziemy czuć się zdecydowanie pewniej. To nadal nie wszystko. Niezmiernie istotne jest bezpieczeństwo w trakcie seksu, zwłaszcza jeśli nie znamy zbyt dobrze osoby, z którą się spotykamy. Warto ustrzec się zarówno przed niechcianym rodzicielstwem, jak i przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Obawa o zachorowanie lub ciążę może nam skutecznie odebrać radość ze zbliżenia. Dobrze byłoby zatem wyposażyć się w prezerwatwy. Zabezpieczenie mechaniczne używane w prawidłowy sposób. Jest niezwykle skutecznym sposobem antykoncepcji. Poza tym, daje bardzo wysoką ochronę przed zagrożeniami, o których wspomniano powyżej. Przydatny może okazać się także lubrykant.